Koninki.info - informacyjny serwis o miejscowości Koninki oraz o paśmie gór Gorce

Dojazd do miejcowości Poręba Wielka - Koninki

Położenie kwatery; wysokość 600m npm. Współrzędne geograficzne GPS kwatery: 49 stopni, 35 minut, 37,7 sekund N (szerokości geograficznej północnej), 20 stopni 04 minuty 47 sekund E (długości geograficznej wschodniej),

Koninki ciągną się na długości ok. 3 km. Są tu dwa przystanki PKS: w osiedlu Borek oraz na końcu Koninek w osiedlu Filipy (kawałek dalej kończy się droga i autobus nawraca na parkingu), między tymi dwoma przystankami bardzo często kierowcy zatrzymują się przy tzw. kapliczce przy osiedlu Malarze, 150m od kwatery, wystarczy poprosić.

Dojazd autobusem lub samochodem jest przedstawiony jest na tej mapce.

Z większości rejonów Polski najlepszy i najkrótszy dojazd do Koninek jest przez Kraków.

Dojazd samochodem: z Krakowa (70 km) trzeba jechać "zakopianką" do Lubnia, tam skręcić w lewo w kierunku Nowego Sącza w drogę nr 98 i dojechać do Mszany Dolnej, gdzie należy kierować się na Porębę Wielką, na drugich światłach ( w centrum Mszany Dolnej) w prawo, ok. 11-12 km, kilometr dalej droga główna prowadzi w lewo na Krościenko, Zabrzeż, tu należy jechać w prawo na Porębę Wielką (Niedźwiedź), dalej cały czas prosto, główną drogą, dopiero w centrum Poręby przy szkole droga rozwidla się, w prawo prowadzi do przysiółka Poręba Górna, w lewo (przez most) do Koninek. Do kwatery stąd jest dokładnie 2 km.

Dojazd autobusem (PKS): Z dworca głównego w Krakowie bezpośrednio do Koninek wyjeżdżają autobusy o godz.: 8:10, 11:45, 15:45 (70km z Krakowa autobus pokonuje w ok. 1 godz 45 min). Można też dojechać do Mszany Dolnej i stąd kursują busy i autobusy (z Mszany do Koninek jest 12 km). Aktualny rozkład jazdy PKS na trasie Kraków-Koninki oraz Koninki-Kraków przedstawiony jest na stronie RDA - PKS Kraków . Rozkład busów z Krakowa do Mszany Dolnej można znaleźć na tej stronie.

Do Koninek można dojechać również autobusem PKS z Limanowej oraz Nowego Sącza. Aktualny rozkład jazdy PKS Limanowa znajduję się tutaj. Można na tej stronie znaleźć również rozkład jazdy PKS z Dworca w Mszanie Dolnej.

PKP: połączenie kolejowe jest fatalne. Podróż z Krakowa do Rabki z przesiadką w Chabówce trwa ok. 3 godz., następnie trzeba przesiąść się na PKS/bus do Mszany Dolnej i następny kolejny do Koninek.

Poręba Wielka - Koninki

Wiadomości ogólne

Atrakcje

Noclegi

Dojazd

Historia

Gorce

Wiadomości ogólne

Kultura ludowa

Atrakcje

Klimat

Wody, geotermy

Geologia

Fauna

Flora

Trasy turystyczne

Narciarstwo

Ochrona przyrody, GPN

Weather Forecast | Weather Maps | Weather Radar